Bezpieczne zmywacze do paznokci

Jak wybrać zmywacz do paznokci i czym kierować się przy jego zakupie? Dobry zmywacz do paznokci powinien łatwo i bezpiecznie usuwać lakier z paznokci. Ponieważ zmywacze to płyny mające rozpuszczać lakier przy wyborze warto kierować się informacją o zapachu płynu. Zmywacz o zapachu truskawkowym od Donegal nie tylko umili manicure, ale i odżywi paznokcie dzięki zawartości witaminy F. Wygodną wersją tego produktu jest zmywacz truskawkowy z dozownikiem, który pozwala nasączyć płatek kosmetyczny poprzez naciśnięcie pompki. Zmywacz do paznokci o zapachu limonki posiada ekstrakt wybielający płytkę paznokciową, która ulega przyciemnieniu przez np. czerwony lakier do paznokci. Zmywacz w żelu o zapachu mango to wygodna alternatywa dla płynów do zmywania lakierów. Jego gęsta konsystencja nie rozlewa się wokół paznokcia, a w składzie znajdziemy witaminy A, B, E, F, H oraz prowitaminę B5. Dla delikatnych i łamliwych paznokci, które wymagają specjalnej pielęgnacji Donegal poleca emulsję zmywającą z proteinami jedwabiu. Preparat posiada odżywczą witaminę A, pielęgnuje i odżywia paznokcie nie wysuszając ich.

Zmywacz acetonowy i bezacetonowy

Zmywacze do paznokci dzielą się na zmywacze z acetonem i bezacetonowe. Zmywacz bezacetonowy wybierany jest ze względu na swój delikatniejszy skład i lżejszy składnik rozpuszczający lakier do paznokci. Zmywacz bezacetonowy ma w przeciwieństwie do zmywacza z acetonem lżejszy zapach, a także nie wysusza płytki paznokcia i skórek. Bezacetonowy kosmetyk, taki jak bezacetonowy zmywacz do paznokci z witaminą E jest najlepszym wyborem do zmywania klasycznego lakieru do paznokci. Zmywacz, który posiada w składzie aceton jest mocniejszym kosmetykiem i dedykowany jest do usuwania manicure hybrydowego. Jeżeli podczas wykonywania manicure nie mamy akurat w kosmetyczce cleanera możemy posiłkować się zmywaczem z acetonem do odtłuszczenia płytki paznokciowej.

Płyny i preparaty do manicure hybrydowego

Manicure hybrydowy znają już chyba wszyscy. Hybrydowe paznokcie od dłuższego czasu możemy robić nie tylko w salonach kosmetycznych, ale i w domu. Wykonanie manicure hybrydowego nie jest trudne, zwłaszcza gdy posiadamy odpowiednie akcesoria do manicure. Wśród nich bardzo ważnymi są płyny i preparaty do manicure hybrydowego czyli cleaner, aceton i removerAceton pomaga usuwać manicure hybrydowy, tak jak samo jak remover, którego zadaniem jest zmiękczenie lakieru hybrydowego, w celu łatwiejszego jego ściągnięcia. Removerem należy nasączyć płatek kosmetycznych i nałożyć na paznokieć, zabezpieczając go folią lub klipsem. Następnie wystarczy usunąć płatek, a lakier hybrydowy ściągnąć z płytki paznokcia przy pomocy metalowego kopytka. Aby odtłuścić płytkę paznokcia należy użyć cleanera. Cleaner do manicure hybrydowego pozwala również na skuteczne zmycie warstwy dyspersyjnej kolorowego lakieru hybrydowego, bazy lub topu.

Czytaj więcej...