Cena

Cena

Akcesoria i przybory do manicure i pedicure

Podstawowe akcesoria do manicure znajdują się w kosmetyczkach nas wszystkich. Przybory do manicure i pedicure, które zna i używa każdy to przede wszystkim pilniki do paznokci, obcinaczenożyczki do paznokci. Do skracania paznokci podczas zabiegów pedicure najlepiej sprawdzą się obcinacze do paznokci. Obcinacze dedykowane są bowiem do grubych i twardych paznokci. Paznokcie u rąk są znacznie delikatniejsze i nie wymagają tak mocnych przyborów jak paznokcie u stóp, i dlatego możemy je skracać przy pomocy większego wyboru akcesoriów do manicure Nożyczki do paznokci polecane są dla osób o delikatnej i cienkiej płytce paznokciowej. Cążki do paznokci posiadają sprężynę, która ułatwia sprawne obcinanie zarastających lub twardych paznokci. Wyjątkowo problematyczne twarde paznokcie najlepiej skracać jest obcinaczem do paznokci, które posiadają szerokie i wygięte ostrza, umożliwiające bezpieczny manicure.

Akcesoria do paznokci

Dbanie o paznokcie to nie tylko ich skracanie, ale szeroko rozumiana pielęgnacja. Niewycięte, zasychające skórki potrafią być wyjątkowo bolesne, dlatego należy systematycznie je usuwać przy pomocy nożyczek do skórek lub cążek do skórek. Odstające skórki nie będą aż tak problematyczne, jeżeli będziemy pamiętać o nawilżaniu dłoni kremem. Zarastające naturalną płytkę paznokciową skórki należy usuwać przy pomocy cążek do skórek, jeżeli jednak nie czujemy się wystarczająco wprawni w takim zabiegu wystarczy użyć radełka do skórek, które w bezpieczny sposób pozwoli się ich pozbyć. Szczególnie pomocnym jest w takim przypadku metalowe radełko z kopytkiem, które umożliwia wycięcie skórek oraz oczyszczenie płytki paznokcia z resztek skórki. Kopytka i patyczki do skórek funkcjonują na tej samej zasadzie: ich zadaniem jest odsuwanie - popychanie - skórek narastających paznokcie. Patyczki do skórek wykonane są z wysokiej jakości drewna pomarańczy lub brzozy, dzięki czemu są mocne, trwałe i bezpieczne. Dodatkowym ich atutem jest to, że można ich używać przy wykonywaniu zdobień paznokci.

Akcesoria do manicure hybrydowego

Akcesoria do manicure to przede wszystkim akcesoria do manicure hybrydowego. Manicure hybrydowy zacząć należy od przygotowania paznokci. Jeżeli mamy pomalowane paznokcie lakierem hybrydowym zacząć należy od usunięcia poprzedniej hybrydy przy pomocy removera i pilnika do paznokci. Jeżeli paznokcie pomalowane mamy lakierem klasycznym należy go zmyć zmywaczem do paznokci. Kolejnym krokiem jest usunięcie skórek cążkami do paznokci lub radełkiem. Następnie powinniśmy nadać paznokciom pożądany kształt przy pomocy pilnika do paznokci i zmatowić naturalną płytkę paznokcia przy pomocy polerki lub bloku polerskiego. Tak przygotowane paznokcie należy odtłuścić cleanerem. Akcesoria do manicure hybrydowego są tak jak większość akcesoriów do manicure zużywalne, dlatego warto pamiętać o swoim bezpieczeństwie i higienie i regularnie wymieniać je na nowe.

Czytaj więcej...