Pilniki do paznokci

W Donegal Akcesoria Kosmetyczne znajdziecie szeroką ofertę różnych rodzajów pilników do paznokci. Znajdziecie u nas pilniki szafirowe, pilniki metalowepilniki szklane oraz pilniki papierowe. Pilniki papierowe są podstawą każdego manicure. Wybór odpowiedniego pilnika podyktowany powinien być jego kształtem oraz gradacją (czyli ziarnistością). Jest to najbardziej popularne akcesorium do manicure hybrydowego. Oprócz pilników do paznokci niezbędnymi do manicure są polerki i bloki polerskie, które pozwolą zmatowić naturalną płytkę paznokciową. Gradacja pilniczka do paznokci powinna zostać dobrana w oparciu o rodzaj paznokci, jakie mamy: akrylowe, żelowe, hybrydowe lub naturalne oraz w oparciu o to, jakie czynności będą wykonywane: skracanie paznokci, nadawanie im kształtu, spiłowywanie wierzchniej warstwy akrylu, żelu lub akrylożelu lub matowienie naturalnej płytki paznokciowej.

Jaki pilnik do paznokci wybrać

Gradacja 80 – najniższa ziarnistość, jaką można spotkać wśród pilników do manicure. Doskonale sprawdza się do piłowania paznokci akrylowych i żelowych. Gradacja 100 – średnioziarnista powierzchnia dedykowana do obróbki (skracania i nadawania kształtu) paznokci mocnych i twardych oraz do spiłowywania warstw żelu. Gradacja 180 – drobnoziarnistość pozwala nadać paznokciom ostatecznych kształt (zarówno naturalnym, jak i przedłużanym). Gradacja 240 – bardzo delikatna powierzchnia cierna, która przeznaczona jest do matowienia naturalnej płytki paznokciowej. Pilniki do manicure mają różne kształty. Ich wybór zależny jest od osobistych preferencji oraz możliwości manualnych. Pilnik prosty – najczęściej spotykany kształt pilnika, który najlepiej sprawdza się do nadawania ostatecznego kształtu paznokciom i skracania ich. Pilnik banan – zaokrąglony kształt pilnika pozwala na precyzyjną i bezbolesna pracę przy skórkach. Pilnik łódka lub półksiężyc – najbardziej uniwersalny kształt pilnika (połączenie pilnika prostego z pilnikiem zaokrąglonym), którym można wykonać zarówna wstępną, jak i końcową obróbkę paznokcia – spiłować wierzchnią wartę lakieru lub żelu, nadać paznokciom kształt, skrócić je, będąc przy tym delikatnym dla skórek.

Najlepszy pilnik do paznokci

Pilniki szklane, metalowe i szafirowe przeznaczone są do pracy z naturalnymi paznokciami. Pilniki szklane to długowieczne akcesoria, których powierzchnia cierna jest bardzo wytrzymała i pozwala na używanie ich przez lata. Pilniki szklane są zatem wielokrotnego użytku, a dbanie o ich czystość jest bardzo proste – wystarczy wyczyścić je twardą szczoteczką pod bieżąca wodą. Pilniki szklane są idealne i bezpieczne do manicure naturalnych paznokci, ponieważ zapobiegają ich rozdwajaniu, pozwalają zamknąć wolny brzeg paznokcia i łuski paznokci, co przekłada się na to, że płytka paznokciowa jest gładka i mniej łamliwa. Pilniki szafirowe to pilniki dedykowane do manicure i pedicure naturalnych paznokci ze względu na swoją wytrzymałość i długotrwałość. Doskonale poradzą sobie ze spiłowaniem twardych paznokci. Tak samo, jak pilniki szklane, pilniki szafirowe czyści się szczotką pod bieżącą wodą. Pilniki szafirowe są delikatne dla paznokci i chronią naturalną płytkę przed rozwarstwieniem. Materiał i metoda wykonywania tych pilników pozwala na zachowanie niezmiennych właściwości ciernych przez długi czas. Pilniki metalowe są trwałe i łatwe do utrzymania w czystości. Dedykowane do twardych i grubych paznokci doskonale sprawdzają się w przypadku pedicure.

Czytaj więcej...