Szczotka do ciała

Szczotkę do mycia ciała można nazwać akcesorium uniwersalnym. Szczotka do kąpieli przede wszystkim umożliwia dokładne umycia każdej części ciała, zwłaszcza tych trudno dostępnych, takich jak barki i plecy. Dokładne szorowanie ciała to jednak niejedyna zaleta szczotek do mycia. Ze względu na swoje długie i sprężyste włosie szczotki te doskonale nadają się do masażu ciała, który pobudzi krążenie oraz peelingu, czyli złuszczenia martwego naskórka. Szczotki do pleców obok gąbek do mycia ciała są niezbędnymi akcesoriami do kąpieli.

Szczotka do masażu na sucho

Pielęgnacja ciała to nie tylko kosmetyki. Odpowiednie akcesoria do mycia ciała są równie ważne, co odżywcze balsamy, maski i odżywki. Systematyczne masowanie ciała szczotkami do masażu na sucho potrafi zdziałać cuda dla naszej skóry. Masaż szczotką do mycia ciała pobudza krążenie, umożliwia dokładny peeling i złuszczenie martwego naskórka. Szczotka do masażu na sucho z serii Nature Gift do twarzy to drewniana szczoteczka z naturalnym włosiem. Masaż szczotką do twarzy powinien odbywać się minimum raz w tygodniu. Przed zabiegiem twarz należy umyć delikatnym żelem do demakijażu, a po masażu należy nałożyć na twarz odżywczy krem. Akcesoria do pielęgnacji twarzy powinny być wykonane z delikatnych materiałów, by nie uszkodzić skóry twarzy.

Szczoteczki do czyszczenia rąk i paznokci

Higienę dłoni i paznokci zacząć należy od wyczyszczenia ich szczoteczką do paznokci. Długie, średnio twarde włosie szybko i bezboleśnie wyczyści paznokcie oraz skórki wokół nich. Spośród akcesoriów do pedicure warto mieć w szczoteczkę do paznokci z pumeksem. Jest to idealne akcesorium dla zabiegów pedicure. Naturalny pumeks pozwoli pozbyć się zrogowaciałego naskórka pięt, a szczoteczka z twardym włosiem umożliwi przyjemny i zdrowotny masaż skóry stóp.

Czytaj więcej...