Jaki grzebień jest najlepszy

Często zadajemy sobie pytanie: szczotka do włosów czy grzebień? Jednak zarówno szczotka, jak i grzebień do włosów mają swoje zastosowanie w pielęgnacji i stylizacji włosów. Nie musimy wybierać pomiędzy nimi, a znaleźć odpowiednie miejsce w rytuale pielęgnacyjnym. Grzebienie do włosów to doskonałe narzędzie do stylizacji. Nie jest to zamiennik szczotki, tylko kolejne narzędzie, które pomoże nam ujarzmić czuprynę szybko i łatwo. Szczotka do włosów idealnie sprawdzi się do rozczesania długich, splątanych włosów. Grzebień bez problemu rozczesze włosy krótkie i cienkie oraz pomoże przy strzyżeniu. Posiadaczki długich włosów powinny używać grzebienia o szerokim rozstawie ząbków do czesania włosów mokrych. Grzebień nie będzie szarpał włosów, delikatnie oddzieli pojedyncze pasma, bez naruszania struktury włosa. Za pomocą grzebienia o szeroko rozstawionych ząbkach bardzo łatwo aplikuje się kosmetyki do pielęgnacji włosów. Sposób ten zapewni skrupulatne nałożenie odżywki czy maski, bez pominięcia włosów z tyłu głowy czy tych bliżej skóry głowy. Czesanie włosów grzebieniem to doskonały sposób na ekspresowe odświeżenie fryzury. Ten mały gadżet zmieści się do każdej torebki, możesz go mieć zawsze przy sobie. Jest to bardzo wygodne, ponieważ nasze włosy są codziennie narażone na wiatr, deszcz czy śnieg. Czynniki atmosferyczne potrafią zrujnować naszą fryzurę. W takiej sytuacji grzebień jest idealnym rozwiązaniem. Można nim szybko przywrócić zmierzwionej fryzurze poprzedni wygląd.

Grzebień do stylizacji włosów

Grzebień nie tylko dba o nasze włosy, ale również delikatnie masuje głowę. Delikatne ząbki grzebienia codziennie wykonują delikatny masaż skóry głowy, zabieg ten poprawia mikrokrążenie i ukrwienie. Jest to bardzo ważne, bo jeśli skóra głowy będzie zadbana i w dobrej kondycji, to włosy będą mocne i silne. Przy zakupie grzebienia należy zwrócić uwagę na kilka ważnych detali. Rączka grzebienia powinna być miękka i wygodna. Fajnym rozwiązaniem jest gumowa powłoka, która ułatwia czesanie włosów, dzięki niej grzebień nie ślizga się w dłoni, a czesanie włosów jest przyjemniejsze. Ząbki grzebienia powinny być gładko zakończone. Grzebień ma masować skórę głowy i rozczesywać włosy, jednak nie może być zbyt ostry i drapać. Do precyzyjnego układania włosów idealnie nadaje się grzebień zakończony szpikulcem. Bardzo cienka końcówka pozwoli na idealne oddzielenie włosów, zrobienie przedziałka czy przygotowanie włosów do dalszej stylizacji. Ten typ grzebienia do włosów sprawdzi się też przy tapirowaniu włosów. Tapirowanie zaczynamy od rozczesania włosów. Gdy włosy są przygotowane do dalszej pracy wydzielamy cienkie pasmo włosów (do tego idealnie nadaje się szpikulec na końcu grzebienia do włosów). Następnie tapirujemy włosy grzebieniem u nasady. Całość przeczesujemy delikatnie grzebieniem i gotowe. Możemy cieszyć się dużą objętością włosów przez długi czas.

Grzebień do rozczesywania włosów

Zachowanie grzebienia w czystości jest bardzo łatwe. Wystarczy umyć go pod bieżącą wodą. Tworzywo, z którego wykonane są grzebienie, doskonale się zachowuje podczas kontaktu z wodą, nie ulega uszkodzeniom, nie odkształca się ani nie traci koloru. Jeśli będziemy układać włosy przy pomocy suszarki, warto zwrócić uwagę na to, czy grzebień się nie nagrzewa. Grzebień do włosów to doskonały gadżet zarówno dla kobiety jak i mężczyzny. Każdy z nas czuje się dobrze i jest pewny siebie, gdy wie, że wygląda dobrze. Fryzura jest jednym z tych elementów naszego stylu, który wysyła jasny komunikat, jakim typem człowieka jesteśmy. Nie ważne czy preferujesz kontrolowany, artystyczny nieład, eleganckie upięcia czy po prostu lubisz raz na jakiś czas przeczesać włosy dla odświeżenia fryzury, grzebień musi znaleźć się w Twojej torebce czy plecaku, przede wszystkim w Twojej kosmetyczce. Grzebień do włosów męski Panowie zazwyczaj są posiadaczami krótkich fryzur, dlatego oni przede wszystkim doceniają akcesoria, jakimi są grzebienie do włosów. Męskie fryzury, nawet te najbardziej wymagające będą łatwiejsze do wykonania przy pomocy grzebienia.

Grzebień do brody

Moda na długą brodę powróciła do nas z wielkim impetem. I bardzo dobrze, ponieważ broda nadaje panom męskości i powagi. Donegal w swojej ofercie ma dla wymagających panów specjalny grzebień do czesania brody, który nie tylko ujarzmi długi zarost, ale i pomoże dokładnie rozprowadzić odżywkę na całej długości brody.

Czytaj więcej...