Wałki do włosów

Od czasów starożytnych loki były popularną fryzurą wśród członków rodziny królewskiej, ponieważ były symbolem bogactwa i młodości. Kobiety używały trzciny rozgrzanej na żarze jako prowizorycznych lokówek do tworzenia pięknych, kaskadowych loków. Stylizacja włosów jest zawsze wyzwaniem dla osób o cienkich włosach, które są podatne na uszkodzenia. Kiedy jednak włosy wyglądają matowo i płasko nie ma wielu opcji. W takich przypadkach pozostawienie włosów do wyschnięcia na powietrzu też nie pomoże. Podobnie niekorzystne jest suszenie włosów i używanie na nich prostownicy i lokówki. Pozostaje ich upięcie czy związanie gumką lub nakręcenie na wałki. Szeroki wybór rodzajów wałków do włosów jaki oferuje Donegal Akcesoria Kosmetyczne sprawia, że ciężko się zdecydować, jakie wybrać. Są wałki na rzepy, wałki termiczne, papilotywałki zatrzaskowe czy elastyczne. Wybór nie jest wcale taki trudny, najlepiej samodzielnie przetestować, które wałki pokochają nasze włosy.

Wałki do kręcenia włosów

Wiele kobiet ma problem z przylegającymi, płaskimi kosmykami, które nie wyglądają zjawiskowo i sprawiają, że nasza fryzura prezentuje się nieelegancko. Chcąc dumnie nosić modną i estetyczną fryzurę sięgnijmy po wałki do włosów. Wałki-rzepy, szczególnie te o szerokiej średnicy będą genialnie sprawdzać się, jeśli chcemy odbić włosy od skóry głowy i nadać im pożądanych objętości. Wałki na rzepy, dzięki swojej budowie zapewniają doskonały, długotrwały skręt włosa. Są wyjątkowo łatwe do nakładania i nie wymagają użycia spinek czy klamerek. Wałki do włosów do użytku zarówno w ciągu dnia, jak i na noc. Rozmiar wałka określi ile loków lub objętości chcesz uzyskać. Im mniejszy wałek, tym mocniejszy skręt włosa. Większy rozmiar wałka zapewnia większą falę lub objętość. Powinno się wybierać rozmiar w zależności od długości włosów i pożądanego efektu. Wałki na rzepy sprawią, że twoja fryzura będzie wyglądała apetycznie i świeżo.

Jak nawijać włosy na wałki

Wszystkie wałki do włosów narażają włosy na stres, który może być bardzo dotkliwy, jeśli są delikatne. Dlatego należy zachować szczególną ostrożność podczas używania wałków do włosów. Uważaj, aby nigdy nie owijać włosów zbyt ciasno wokół wałków, ponieważ spowoduje to pęknięcie łodygi włosa. W niektórych przypadkach włosy mogą nawet odłamać się od samego korzenia. Aby osiągnąć upragniony efekt, ważne jest, by nauczyć się dobrze posługiwać wałkami do włosów. Na początek wybierz wałki na rzepy- łatwiej się je nakłada. Rozczesz włosy grzebieniem dokładnie, rozdziel je na partie. Dolne partie pozostaw luźno puszczone, resztę włosów zepnij klamrą na czubku głowy. Chwyć kosmyk, przytrzymaj w powietrzu, nałóż wałek na jego końcówkę i zacznij zawijać. Zawijanie kosmyków zacznij od części potylicznej głowy, kierując się stopniowo ku górze. Najlepiej, aby włosy były lekko wilgotne. Po zawinięciu wszystkich pasm pozostaw je do całkowitego wyschnięcia. Jeśli zależy Ci na czasie użyj suszarki do włosów.

Czytaj więcej...