Cena

Cena

Hit makijażu i hit manicure

Brokat to tajna broń dla braku pomysłu na stylizację paznokci lub makijażu. Brokaty na paznokciach i brokaty na powiekach to strzał w dziesiątkę – gotowa stylka, która nie wymaga już żadnych dodatków. Możesz być najgrzeczniej ubraną laseczką na imprezie, ale wystarczy, że Twoje oczy lub paznokcie zabłysnął migocącymi drobinkami, a każda para oczu zwróci się ku Tobie.

Paznokcie z brokatem

Jak użyć brokatu na paznokciach? Zrobienie brokatowych paznokci jest szybkie, proste i każda z nas może zrobić to w domu. Brokat na paznokciach hybrydowych będzie bardziej trwały niż na lakierze klasycznym, ponieważ na końcu warstwę przezroczystego lakieru, który zabezpiecza stylizację, utrwalamy w lampie. Jak nałożyć brokat na hybrydę w kilku prostych krokach? Najpierw przygotowujemy paznokcie do wstępnego manicure, czyli oczyszczamy płytkę paznokciową z poprzedniego manicure, odsuwamy skórki, nadajemy paznokciom odpowiedni kształt oraz matowimy płytkę. Na tak przygotowane paznokcie nakładamy bazę pod manicure hybrydowy i utwardzamy w lampie. Następnie nakładamy kolorowy lakier hybrydowy, który będzie bazą pod aplikację brokatu. Wybór koloru jest istotny, ponieważ należy dobrać go do koloru brokatu; dla przykładu białe, perłowe i wszystkie jasne brokaty najlepiej jest nakładać na jasne paznokcie, najlepiej białe, jasnoróżowe lub beżowe, by w razie „przebijania” lakieru różnica kolorystyczna nie rzucała się bardzo w oczy. Przy brokatach w ciemnych, mocnych i nasyconych odcieniach dobrze jest dopasować kolor lakieru podkładu do koloru brokatu. Jeżeli nie posiadamy w swojej kolekcji odpowiedniego koloru – zawsze możemy nałożyć brokat bezpośrednio na przezroczysty lakier bazowy. Gdy już wybierzemy kolor – malujemy nim paznokcie i utwardzamy w lampie. Na utwardzone paznokcie aplikujemy sypki brokat – najlepiej przy pomocy aplikatora. Zanurzamy aplikator w brokacie i stemplującymi ruchami „wklepujemy” go w powierzchnię paznokcia. Nadmiar brokatu najlepiej jest zmieść miękką szczoteczką do paznokci. Pamiętajmy, że aby nasz brokatowy manicure wyglądał zjawiskowo powierzchnia paznokcia pokrytego brokatem powinna być równa. Brokatowe paznokcie malujemy topem, który utwardzamy w lampie. Jeżeli chcecie zaszaleć z kolorami, możecie połączyć różne kolory brokatu – w ten sposób otrzymacie brokatowy efekt ombre na paznokciach. Zdobienia brokatowe są świetnym rozwiązaniem na wszelkiego rodzaju imprezy. Są też świetnym rozwiązaniem dla osób, które nie mogą zapuścić długich pazurków lub ich przedłużyć – brokat przyciąga wzrok, wysmukla palce i sprawia, że każda stylizacja manicure nabiera smaku i elegancji glamour.

Makijaż z brokatem

Gdy słyszymy o brokatowym makijażu pierwszą rzeczą, która przychodzi nam na myśl jest makijaż sylwestrowy lub ciężki makijaż glamour. Skojarzenie to jest jak najbardziej właściwe, jednak nie powinno być jedynym. Makijaż z brokatem może być lekki, delikatny i odmładzający. Brokat do oczu możemy nałożyć na powierzchnię całej powieki lub tylko punktowo – w zewnętrznych i wewnętrznych kącikach oczu. Najnowszym trendem w makijażu jest glitter line, czyli brokatowa kreska na dolnej powiece oka. Górna powieka powinna być pomalowana eyelinerem (najlepiej czarnym), a dolna brokatowa kreska powinna być tak długa jak nasze oko - od kącika do kącika. Makijaż glitter line jest łatwy i szybki do zrobienia, a przy tym zjawiskowy i pasujący na każdą okazję – nie tylko na wielkie wyjścia i huczne imprezy. Nałożenie jasnego brokatu na wewnętrzny kącik oka powiększa je optycznie i nadaje mu świetlistości. Brokat kosmetyczny możemy nałożyć na oko aplikatorem, pędzelkiem, a także za pomocą palca, przy czym ze względu na kwestie higieny, polecamy użycie któregoś z wymienionych akcesoriów do makijażu.

Czytaj więcej...