Akcesoria do upinania włosów

Akcesoria do włosów to bardzo szeroka gama produktów, dzięki którym jesteśmy w stanie zachować ład lub też kontrolowany nieład na swojej głowie. Akcesoria do stylizacji włosów są niezbędne w każdej kobiecej kosmetyczce. Każda kobieta powinna posiadać wsuwki do włosów, które ułatwią stworzenie perfekcyjnej fryzury, szczególnie z długich włosów. Przy pomocy wsuwek, gumek i innych ozdób do włosów można samodzielnie wyczarować naprawdę stylową i modną fryzurę. Marzysz o efektownym koku? Nic prostszego, wystarczy kilka wsuwek do włosów i wypełniacz do koka. Zwiąż włosy cienką gumką w koński ogon. Nałóż na koński ogon wypełniacz umiejscawiając go u nasady włosów, tak aby zakrył gumkę do włosów. Podziel włosy na ok. 5 - 6 pasm. Poszczególne pasma podwiń pod spód wypełniacza do koków i przypnij wsuwkami. Staraj się to robić w ten sposób, aby wypełniacz nie prześwitywał przez podwinięte pasma, następnie utrwal fryzurę lakierem do włosów i gotowe! Twoja fryzura z pewnością wzbudzi duże zainteresowanie i uznanie.

Siatka do włosów do spania

Jak zadbać o włosy podczas snu? Niezbędnym jest do tego siatka do włosów. Siatka do włosów pozwala na ujarzmienie włosów szczególnie tych długich i niesfornych podczas snu. Sprawia, że nie puszą się i nie plątają. Można ją zakładać również podczas codziennych domowych czynności. Jest też idealnym rozwiązaniem, gdy nakręcamy włosy na wałki. Można ją nakładać również na papiloty, co umożliwia utrzymywanie ich na swoim miejscu. Dla włosów grubych najlepsza będzie gruba siatka, natomiast do włosów cienkich najlepiej wybierać siatki cienkie o bardziej gęstym splocie. Siatka do włosów wykonana jest z materiału, który nie niszczy struktury włosa. Jest uniwersalnego rozmiaru i wielokrotnego użytku.

Akcesoria i przybory fryzjerskie

Coraz częściej bierzemy sprawy w swoje ręce i bawimy się w domowego fryzjera. Niezbędne akcesoria fryzjerskie jakie powinniśmy posiadać chcąc wymodelować swoje pasma to nożyczki fryzjerskie degażówki oraz grzebień fryzjerski. Podcinając samodzielnie pasma włosów lub tylko je cieniując warto pomóc sobie metalowymi klipsami, którymi podzielimy włosy na sekcje. Ułatwi nam to przycięcie i wymodelowanie fryzury. Zmiana koloru na inny? Czemu nie, wystarczy tylko farba do włosów, pędzel do nakładania farby z grzebieniem i pojemnik na farbę do włosów. Jeśli marzą nam się delikatnie rozjaśnione poszczególne pasma włosów, wystarczy sięgnąć po czepek do pasemek lub cały zestaw do farbowania pasemek. Czepek do farbowania włosów na całej powierzchni posiada małe otworki, przez które za pomocą szydełka należy przeciągnąć kosmyki włosów. Nie wiesz jak się do tego zabrać? Dokładnie rozczesz włosy, umieść czepek na głowie i zwiąż pod brodą sznureczkami. Małym szydełkiem wyciągnij pasma włosów przez widoczne otwory. Upewnij się, że pasma wyciągnięte są przez wszystkie otwory w czepku. Przygotuj wybrany rozjaśniacz lub farbę do włosów i rozprowadź równomiernie po wyciągniętych szydełkiem pasmach. Po wskazanym na opakowaniu rozjaśniacza lub farby czasie spłucz włosy obficie wodą, nie ściągając czepka. Ściągnij ostrożnie czepek, umyj i wysusz włosy. Wystarczy tylko chwila i możemy cieszyć się doskonałą fryzurą niczym z salonu fryzjerskiego. Włosy farbowane wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Warto przynajmniej raz w tygodniu nałożyć na nie maskę odżywczą i zabezpieczyć włosy foliowym czepkiem, aby składniki odżywcze odpowiednio się wchłonęły i nawilżyły strukturę włosa. Taki czepek kąpielowy będzie też doskonale chronił włosy przed zamoczeniem podczas kąpieli.

Czytaj więcej...