Najlepsze szczotki do włosów

Wybór szczotki do włosów ma duże znaczenie dla kondycji i wyglądu naszych włosów. Najlepsze szczotki do włosów powinny być dobrane i dopasowane do naszych cech. Akcesoria do czesania i stylizacji włosów należy traktować tak samo jak każde inne - indywidualnie według konkretnych potrzeb. Donegal wychodzi naprzeciw zróżnicowanym potrzebom swoich klientów i w swojej ofercie posiada wszystkie rodzaje szczotek do włosów, które spełniają wymogi każdego rodzaju włosów. Klasyczne szczotki do rozczesywania włosów podzielić można na kilka kategorii. Szczotki do włosów mają różne kształty. Owalne szczotki do włosów to najpopularniejszy model. Szczotki do włosów podłużne są wygodne do przechowywania w każdej kosmetyczce i łatwe do czyszczenia. Szczotki do rozczesywania włosów tzw. Paddle brush to szerokie szczotki, które doskonale nadają się do czesania włosów długich i gęstych. Wyjątkowym modelem szczotek jest również wentylowana szczotka do włosów, która dzięki swojej budowie jest idealna dla osób z delikatnymi i cienkimi włosami.

Szczotka do włosów cienkich i szczotka do włosów grubych

Szczotki z plastikowymi igiełkami zazwyczaj zakończone są plastikowymi kuleczkami, które zabezpieczają przed zranieniem skóry głowy i wykonują delikatny i pobudzający krążenie masaż skóry głowy. Szczotki do czesania włosów z plastikowymi igiełkami są właściwe dla każdego rodzaju włosów. Szczotki do włosów z metalowymi igiełkami będą pomocne dla osób, dla których rozczesywanie włosów stanowi problem. Metalowe igiełki pomogą rozczesać włosy kręcone, grube lub mocno splątane. Szczotki do włosów z naturalnego włosia to nie tylko ukłon w stronę ekologii. Naturalne włosie szczotki nie niszczy włosów o delikatnej strukturze. Szczotki z naturalnym włosiem są szczególnie polecane dla osób z cienkimi lub łamliwymi włosami. Długie włosy wymagają delikatnego szczotkowania. Dla posiadaczek długich włosów najlepsze będą szczotki z miksem włosia. Posiadają one plastikowe igiełki zakończone kuleczkami, które delikatnie rozczeszą włosy oraz nylonowe kępki włosia, które sprawią, że włosy będą gładkie i lśniące. By w pełni zadbać o długie włosy dobrze jest je po rozczesaniu przeczesać grzebieniem do włosów. Grzebień o szeroko rozstawionych ząbkach pomoże również w równomiernej aplikacji masek i odżywek.

Szczotka do rozczesywania włosów

Do bezbolesnego rozczesywania włosów najlepiej nadają się szczotki na gumowej poduszce. Są to klasyczne szczotki, które cieszą się dużą popularnością, ponieważ bardzo dobrze sprawdzają się do większości rodzajów włosów. Od kilku lat na rynku szczotek do włosów prym wiodą najlepsze szczotki do rozczesywania włosów, jakimi są szczotki TT Hair. Szczotki wykonane są ze specjalnego materiału, który gwarantuje nie tylko bezbolesne rozczesywanie włosów. Szczotki TT Hair posiadają plastikowe igiełki, których kształt i ułożenie pozwalają na prostowanie włosów podczas suszenia. Jest ciekawa i wygodna alternatyw dla okrągłych szczotek do modelowania włosów, którymi również łatwo i szybko można wyprostować włosy podczas suszenia. Szczególną odmianą szczotek do włosów TT Hair jest szczotka z gumowymi igiełkami dedykowana do wyjątkowo problematycznych i delikatnych włosów. Jeżeli ktoś posiada wyjątkowo gęste i splątane włosy najlepszym rozwiązaniem jest podzielenie włosów na 4 części, spięcie ich klipsami do włosów lub spinkami czy klamrami i rozczesywanie ich partami.

Szczotki do włosów kręconych

Rozczesywanie kręconych włosów wymaga narzędzia, które nie tylko dokładnie rozczesze niesforne pukle, ale i nie będzie ich wyrywać. Wentylowana szczotka do włosów Leedi Brush wygina się we wszystkie strony, dzięki czemu nie szarpie, nie wyrywa i nie łamie włosów, nawet mocno splątanych.

Drewniane szczotki do włosów

Kolekcja drewnianych szczotek do włosów od Donegal składa się z owalnych szczotek, których drewniane igiełki osadzone są na gumowej poduszce, szczotek wąskich, idealnych do spakowania do torebki, szczotek z metalowymi igiełkami dla posiadaczek grubych, gęstych i plączących się włosów oraz drewnianej szczotki z naturalnym włosiem, która będzie zbawienna dla osób z delikatnymi, cienkimi lub krótkimi włosami.

Czytaj więcej...