Jak zrobić loki?

Umyj włosy i osusz je ręcznikiem. Nałóż na całą długość piankę do włosów, która pomoże w uformowaniu loków. Zdrowe i zadbane włosy sprawią, że Twoje loki będą wyglądały jak burza naturalnych sprężynek. Nawiń wałki na rozczesane kosmyki włosów. Teraz masz czas na wypicie kawy lub zrobienie makijażu. Gdy włosy już całkowicie wyschną (możesz je również wysuszyć suszarką, ale pamiętaj, by strumień powietrza nie był za mocny i zbyt gorący) wałki należy delikatnie ściągnąć, odwijając jeden po drugim. Pokręcone włosy najlepiej rozczesywać grzebieniem (odradzamy szczotki) o szeroko rozstawionych zębach, ponieważ nie niszczy on skrętu loka. Ułożoną fryzurę utrwal lakierem do włosów. Teraz możesz cieszyć się fryzurą jak z czerwonego dywanu.

Trwała ondulacja to chemiczna metoda na uzyskanie długotrwałych loków. Loki, loczki i fale od zawsze dodawały kobiecości, niezależnie od długości i koloru włosów. Trwała ondulacja pozwala na zwiększenie objętości fryzury, co dla wielu osób, zwłaszcza dla tych z cienkimi włosami jest zbawienne. Zabieg trwałej ondulacji przynosi natychmiastowy efekt pięknych, hollywoodzkich loków. Wałki do trwałej ondulacji, niegdyś niezbędne w każdym domu, znów powracają do łask. Wszystko dzięki nowoczesnym metodom i ulepszonym składom płynów do ondulacji, które pozostawiają włosy po trwałej ondulacji niezniszczone i w świetnej kondycji.

Jak wybrać wałki do ondulacji?

Wybór wielkości wałków należy dostosować do tego, jaki efekt chcemy uzyskać. Do drobnych loczków wybrać należy wałki do włosów o najmniejszej średnicy. Im większa średnica tym grubsze loczki.

Jak nakładać wałki do ondulacji?

Na czyste włosy należy nawinąć wałki do trwałej ondulacji. Wałki należy nawijać dokładnie, nie pomijając żadnego kosmyka włosów. Następnie włosy należy zwilżyć płynem do trwałej ondulacji, który pozwoli nadać włosom kształt loków lub fal. Czas trwania tego etapu zabiegu zależy od rodzaju i długości włosów i zazwyczaj jest to 20-30 minut. Po tym czasie włosy należy bardzo dokładnie opłukać wodą, aby pozbyć się z nich płynu ondulacyjnego oraz delikatnie wysuszyć (najlepiej ręcznikiem papierowym). Po osuszeniu wałków i kosmyków wystarczy już tylko nanieść utrwalacz, który po 10 minutach można zmyć. Ostatnim etapem jest umycie włosów i nałożenie na nie odżywki.

Czytaj więcej...