Szczotki do modelowania włosów

Szczotki do modelowania włosów nazywane również szczotko-lokówkami to szczotki w kształcie walca, które umożliwiają stworzenia najróżniejszych fryzur. Szczotka do modelowania włosów powinna znaleźć się w każdej kosmetyczce.

Jaka szczotka do modelowania włosów jest najlepsza

Szczotki do stylizacji włosów wykonane są z dwóch rodzajów materiałów. Wyróżniamy plastikowe szczotki do stylizacji włosów oraz ceramiczne szczotki do modelowania włosów. Okrągłe, ceramiczne szczotki mają tę zaletę, że umożliwiają wykonanie różnych fryzur przy pomocy suszarki. Posiadają one wentylujące otwory, które przepuszczają gorące powietrze suszarki, dzięki czemu nie zaparzamy i nie spalamy włosów podczas ich modelowania. Dzięki współpracy ceramicznej szczotki z suszarką możemy podnieść włosy od ich nasady nadając im objętości oraz podkręcić końcówki włosów do wewnątrz i na zewnątrz. Tak przygotowaną fryzurę wystarczy utrwalić lakierem do włosów i gotowe.

Szczotki do prostowania włosów

Okrągłe szczotki do włosów mają jeszcze jedną ważną zaletę. Umożliwiają bowiem prostowanie włosów bez użycia niszczących i osłabiających włosy prostownic. Włosy należy podzielić na część i zabezpieczyć klipsami. Następnie lekko wilgotne pasmo włosów należy nawinąć na szczotkę do modelowania i skierować strumień suszarki na nawinięte na szczotkę pasmo pionowo w dół. Ta metoda prostowania włosów na szczotce jest najbezpieczniejszą dla włosów.

Modelowanie włosów na szczotkę okrągłą

Szczotki do modelowania włosów mogą mieć różne średnice, a ich wybór uzależniony powinien być od długości włosów oraz fryzury, jaką chcemy uzyskać. Dla włosów krótkich poleca się okrągłe szczotki o małej średnicy np. cermianiczną szczotkę z średnicy 17 mm. Dla włosów o średniej długości polecamy średnicę 36 mm, a dla długich powyżej 40 mm. Aby nadać fryzurze objętości od nasady włosów należy sięgnąć po szczotkę o dużej średnicy, natomiast jeżeli chcemy uzyskać podkręcone końcówki, w zależności od długości i grubości naszych włosów, powinniśmy posłużyć się szczotko-lokówką o średniej lub małej średnicy. Do prostowania włosów najlepiej posłużyć się szczotką o średnicy ok 50 mm. Ułatwi ona szybkie i dokładne wyprostowanie włosów.

Najlepsza szczotka do modelowania włosów

Ceramiczne szczotki do włosów są bezpieczne i umożliwiają stworzenie pięknych fryzur. Najlepsza szczotka do modelowania włosów to taka, która będzie dopasowana do naszych potrzeb. Osoby, które mają zdrowe, grube włosy śmiało mogą wybierać spośród całej gamy klasycznych szczotek do włosów. Jeżeli jednak mamy włosy cienkie, problematyczne, łamiące się lub wypadające dobrze jest sięgnąć po okrągłą szczotkę z miksem włosia. Donegal w swojej ofercie ma również szczotki drewniane, które posiadają naturalne włosie, idealne dla cienkich włosów, którym chcemy nadać puszystości i objętości.

Czytaj więcej...