Jakie cążki do skórek

Cążki do skórek to narzędzie służące do przycinania skórek na paznokciach u rąk lub paznokciach u stóp. Narzędzia te są wykonane z wytrzymałego metalu, takiego jak stal nierdzewna. Zostały zaprojektowane z dwustopniową rączką, która idealnie mieści się w dłoni. Na końcu cążek do skórek znajduje się metalowa szczęka z ostrymi krawędziami, przeznaczona do chwytania i odcinania zarastających skórek. Ostrza cążek dostępne są w różnych długościach. Krótsze ostrze zapewnia większą kontrolę przy opracowywaniu paznokcia, podczas gdy dłuższe ostrze umożliwia bardziej doświadczonym osobom krótszy czas pracy. Rozmiar ostrza jest w dużej mierze kwestią osobistych preferencji, więc poeksperymentuj, aby zobaczyć, który z nich najbardziej Ci się podoba. Możesz także wybierać spośród różnych sprężyn: pojedynczych lub podwójnych. Pojedyncze sprężyny to metalowe elementy w kształcie litery S, które przylegają wzdłuż jednej strony cążek i ocierają się o przeciwległy uchwyt, aby zapewnić działanie sprężynujące. Pojedyncze sprężyny są łatwe do wymiany i bardzo wytrzymałe. Podwójne sprężyny są wykonane z dwóch zakrzywionych metalowych pasków, które spotykają się pośrodku między uchwytami cążek i dociskają się do siebie, aby wytworzyć napięcie. Niektórzy wolą podwójne sprężyny, ponieważ unikają szlifowania metalu o metal. Dobre cążki powinny przypominać przedłużenie dłoni - wygodnie leżeć między palcami i dłonią oraz zapewniać pewny chwyt.

Profesjonalne cążki do skórek

Są osoby, które wolą samodzielnie wykonać manicure i pedicure w domu i używają do tego produktów o profesjonalnej jakości. Cążki do skórek należą do tej kategorii. Donegal Akcesoria Kosmetyczne oferuje także zestawy do manicure w których znajdują się narzędzia niezbędne do wykonywania domowych zabiegów na dłonie i stopy. Zestaw do manicure Unicorn oprócz cążek zawiera radełko, kopytko, nożyczki, skośną pęsetę oraz dwa obcinacze do paznokci – prosty i skośny. Cążki Donegal mają profesjonalną jakość, są wykonane z trwałych materiałów i nie są podatne na pękanie. Dla tych, którzy wolą nie ciąć skórek, zamiast cążek można użyć metalowe radełko do skórek z kopytkiem. Kopytko dosłownie przesuwa naskórek do tyłu i od paznokcia. Dzięki temu paznokieć jest odsłonięty i przygotowany do polerowania.

Nożyczki do paznokci i nożyczki do skórek

Delikatne i cienkie paznokcie powinny być skracane przy pomocy nożyczek do paznokci. Akcesoria te są precyzyjne i pozwalają na bezpieczny manicure. Ostrza nożyczek wykonane są z najlepszej jakości materiału, co gwarantuje ich niezawodność i długotrwałość użytkowania. Nożyczki do skórek, tak jak cążki do skórek posiadają cieńsze i bardziej precyzyjne ostrze, dzięki któremu można łatwo i szybko wyciąć zarastającą skórkę wokół paznokcia. Zakrzywione ostrze zapewnia bezpieczeństwo podczas zabiegu.

Nożyczki i cążki do paznokci

Cążki do paznokci wyglądają jak zwykłe cążki do skórek. Zakrzywione lub proste ostrze jest wykonane z naciskiem na paznokcie, które zwykle mają zakrzywioną krawędź. Z drugiej strony paznokcie mają bardziej prostą krawędź, co utrudnia cięcie za pomocą cążek z zakrzywionym ostrzem. Niektórzy wolą nożyczki, które dobrze sobie radzą, jeśli masz cienkie paznokcie i bardzo stabilne dłonie. Cążki do paznokci Donegal wykonane są ze stali chirurgicznej. Lekko zakrzywione, precyzyjne ostrze pozwala na sprawny i dokładny manicure i pedicure. Posiadają jednostronną sprężynę ułatwiającą rozwieranie. Pamiętajcie, cążki czy te do paznokci, czy te do skórek powinny być używane przede wszystkim do skracania paznokci i obcinania skórek.

Obcinacz do paznokci gdzie kupić

Obcinacz do paznokci jest jednym z akcesoriów, które można znaleźć w każdej damskiej i męskiej kosmetyczce. To najpopularniejsze narzędzie do skracania paznokci. Najbardziej powszechnymi rodzajami są obcinacz obcążkowy i obcinacz lewarowy w którym zastosowano mechanizm dźwigni złożonej. Donegal Akcesoria Kosmetyczne oferuje szeroki wybór obcinaczy do paznokci. W ofercie Donegal znajdują się większe i mniejsze obcinacze, o zaokrąglonym kształcie oraz obcinacz spider man, który z pewnością zachęci dzieci do nielubianego obowiązku, jakim jest obcinanie paznokci.

Duży obcinacz do paznokci

Metalowy obcinacz do paznokci łatwo nadaje kształt podczas obcinania paznokci i zapewnia gładkie wykończenie krawędzi paznokcia. Nie powoduje pęknięć i przeciążeń płytki, a dzięki solidnemu ostrzu radzi sobie nawet z bardzo grubymi paznokciami. Dzięki swoim gabarytom produkt jest poręczny i łatwy do przechowywania. Duży obcinacz do paznokci doskonale sprawdzi się przy obcinaniu paznokci u stóp oraz paznokciach grubych i bardzo twardych. Szerokość ostrza obcinacza pozwoli na sprawną i szybką obróbkę płytki paznokcia.

Czytaj więcej...