Radełka i patyczki do skórek paznokci

 Radełkadrewniane patyczki do skórek to podstawowe akcesoria potrzebne przy wykonywaniu prawidłowego manicure. Radełko do skórek to przyrząd do usuwania skórek poprzez ich wycinanie. Zakończone ostrza w kształcie litery V pozwala na precyzyjne usuwanie skórek. Donegal Akcesoria Kosmetyczne w swojej ofercie posiada szeroką gamę radełek i patyczków do skórek: od klasycznych metalowych radełek poprzez neonowe radełka z silikonową rączką, które zapewniają stabilność przy opracowywaniu skórek, po radełka połączone z ceramicznym pilnikiem. Szeroki wybór radełek sprawia, że każdy znajdzie dla siebie odpowiednie akcesorium. Drewniane patyczki do skórek służą do odsuwania skórek. Wykonane są z drewna brzozowego lub drewna pomarańczy. Patyczki z jednej strony zakończone ostrym szpicem, z drugiej - ścięte po skosie.

Radełko metalowe do usuwania skórek

 Metalowe radełko do wycinania skórek dzięki solidnemu ostrzu oraz długiej, wygodnej rączce pozwala precyzyjnie wycinać skórki. Wysokiej jakości metal z którego zostały wykonane radełka Donegal gwarantuje długą żywotność narzędzia. Metalowe radełko jest idealne dla osób, które nie posiadają doświadczenia i precyzji w wycinaniu skórek cążkami.

Patyczki do skórek jak używać

Jak dobrze użyć patyczków do skórek? Przed przystąpieniem do odsuwania skórek należy trzymać dłonie w ciepłej wodzie przez ok. 10 minut. Następnie osuszyć ręcznikiem i wmasować w skórki specjalną odżywkę lub tłusty krem. Tak przygotowane skórki będą odpowiednio zmiękczone i przygotowane do zabiegu. W przypadku, gdy skórki nie narastają na płytkę paznokcia wystarczy odsunąć je przy pomocy drewnianego patyczka. Jeżeli proces ten okaże się trudny do wykonania dobrze jest przytrzymać dłonie nieco dłużej w ciepłej wodzie. Jeżeli skórki po odsunięciu nadal zachodzą na płytkę paznokcia najlepszym rozwiązaniem będzie ich usunięcie. Do tego celu odpowiednie będzie radełko lub cążki. Skórki należy odsuwać uważnie i precyzyjnie, aby uniknąć skaleczenia. Drewniane patyczki do skórek są jednorazowego użytku, po wykonanym zabiegu użyty patyczek należy wyrzucić.

Czytaj więcej...