Jak przechowywać lakiery hybrydowe?

Jak przechowywać lakiery hybrydowe?

Kupując lakiery hybrydowe, chcemy jak najdłużej się nimi cieszyć — to oczywiste. Szczególnie jeśli mamy jakiś swój ulubiony kolor.  Większość kosmetyków jednak potrzebuje specjalnego traktowania, aby mogły nas cieszyć tak długo, jak to tylko możliwe. W tym artykule zajmiemy  się kwestią lakierów hybrydowych. Będą to wskazówki, które dotyczą większość lakierów hybrydowych, a już w szczególności naszych  kauczukowych lakierów hybrydowych marki Neess!

Przechowywanie lakierów hybrydowych — zasady

Większość kobiet zastanawia się jak przechowywać lakiery, aby zachowały jak najdłużej swoją świetną jakość i właściwości.

Na przykład nasze hybrydowe lakiery kauczukowe Neess mają formułę, która tworzy powłokę ochronną dla Twoich paznokci, a kremowa konsystencja ułatwia rozprowadzanie produktu. 

Przede wszystkim na samym początku powinnaś zapoznać się z informacjami, jakie podaje producent: czy nie zaleca jakiś konkretnych warunków przechowywania produktu oraz, czy nie wymienia działań, które mogłyby zaszkodzić użytej formule.

Na jakość i żywotność lakieru hybrydowego mają wpływ przede wszystkim: światło i temperatura oraz częstotliwość kontaktu z powietrzem, dlatego należy pamiętać o szczelnym zakręcaniu. Nie bez przyczyny również lakiery są sprzedawane w ciemnych buteleczkach, nieprzepuszczających światło.

Zbytnie przegrzanie lakieru może doprowadzić do nieodwracalnych zmian w jego strukturze, co w konsekwencji wpłynie oczywiście na jego jakość. 

Jak jeszcze powinno się przechowywać lakiery?

Najlepsze miejsce do przechowywania  lakierów to miejsce zacienione o temperaturze w przedziale od 10 do 23 stopni Celsjusza, ponieważ są to optymalne warunki do tego, aby formuła lakieru pozostała stabilna.

Nie należy przechowywać lakierów w miejscach wilgotnych (np. w  łazience).

Należy dokładnie zamykać lakier, aby unikać ciągłego wpływu powietrza na formułę lakieru.

Przechowuj butelkę pionowo. Tak zaleca większość producentów.

Może to wydawać się oczywiste, ale zwracaj uwagę na termin ważności produktu. Jeśli chodzi o produkty żywnościowe, to raczej sprawdza je każdy, natomiast w przypadku kosmetyków, a szczególnie lakierów to z czasem zapominamy o tym i chcemy używać swojego ulubionego lakieru bez końca, zapominając zupełnie o tym, że jego właściwości mogły się zmienić właśnie ze względu na to, że jest już przeterminowany.

Przed użyciem wstrząśnij buteleczką — przyda się to szczególnie w momencie, kiedy buteleczka zbyt długo stoi nieużywana.

Jak nie przechowywać lakierów? Najczęściej popełniane błędy.

Czego na pewno nie powinno się robić? Czasem można spotkać opinie o tym, że lakiery powinno się trzymać w lodówce. Nie jest to dobry sposób przechowywania, ponieważ lakiery zachowują stabilność swojej formuły w przedziale temp. 15-15 stopni Celsjusza. 

Zdarza się również, że niektórzy rozcieńczają lakier innym lakierem (np. bezbarwnym) albo np. acetonem. Jest to rozwiązanie ryzykowne, ponieważ znacząco może to wpłynąć na formułę lakieru, a wręcz może on stracić swoje wszystkie właściwości.