Błędy, które popełniamy stosując gąbki do makijażu.

W dzisiejszych czasach gąbki do makijażu są tak niezbędne w naszym codziennym życiu, że prawdopodobnie większość z Was jest w stanie nałożyć podkład gąbeczką do makijażu z zamkniętymi oczami. Pomimo dużego sentymentu do gąbeczek, wciąż jest kilka rzeczy, których prawdopodobnie o nich nie wiecie. Gąbeczka do makijażu nadal jest najbardziej nadużywanym i niedostatecznie wykorzystywanym akcesorium w Twojej kosmetyczce. Poniżej przedstawiamy błędy, jakich należy się wystrzegać używając gąbki do makijażu, jak również przedstawiamy ciekawe rozwiązania.

Błąd 1: Złe czyszczenie gąbek

Zdarzały się historie, gdzie po rozcięciu gąbeczki do makijażu można było zobaczyć całą masę pleśni w środku (zwykle pod postacią małych czarnych kropeczek). To jednak nie jest normalne. Jeśli codziennie myjesz gąbkę i zapewnisz jej odpowiednią wentylację będzie Ci służyć przez cały sugerowany okres jej użytkowania (dwa do trzech miesięcy). Nie wystarczy tylko opłukać gąbkę do makijażu wodą. Odpowiednio umyta, oczyszczona gąbka powinna wyglądać jak nowa. Jeśli na gąbce nadal znajdują się trudne do usunięcia plamy, namocz ją na kilka godzin w misce z wodą i delikatnym detergentem (np. mydłem w płynie) z dodatkiem sody oczyszczonej, następnie wypłucz pod bieżącą wodą i osusz.

Błąd 2: Nieprawidłowe suszenie gąbki do makijażu

Gąbeczka rozszerzają się gdy nasiąka wodą. Ponieważ pochłania on wodę, myj ją często i dokładnie susz na powietrzu. Pleśń i bakterie rozmnażają się w uwięzionej wilgoci i mogą zostać reaktywowane po ponownym kontakcie z wodą. Nigdy nie wkładaj wilgotnej lub mokrej gąbeczki do hermetycznej kosmetyczki, chyba że jest to siateczka lub ma cyrkulację powietrza, która pozwala gąbce całkowicie wyschnąć.

Błąd 3: Stosowanie gąbki do makijażu na sucho

Gąbka do makijażu powinna być zawsze stosowana na mokro, aby zapewnić idealne blendowanie. Dlatego złote zasady gąbki do makijażu to: mokra, ściskaj, odbijaj. Czemu? Cóż, gąbka jest hydrofilowa, co oznacza, że ​​została zaprojektowana tak, aby faktycznie wchłaniała wodę. Kiedy jest mokra, jest zbyt pełna, by wchłonąć również podkład. To oznacza, że ​​wstępne namaczanie przed nałożeniem makijażu pozwala na bezproblemową, ekonomiczną aplikację, bez marnowania produktów. Ale jest jeden wyjątek…

Błąd 4: Nie używasz gąbki do makijażu na sucho

Możesz także używać gąbki do makijażu na sucho - ostrożnie i celowo. Suche gąbki wspaniale nadają się do mieszania i rozpraszania koloru. Można zmiękczać, konturować i rumienić za pomocą suchej gąbki. Świetnie nadaje się również do wygładzania podkładu wokół krawędzi twarzy, aby złagodzić wszelkie linie rozgraniczające. Blendowanie korektora, podkładu lub innego makijażu? Najpierw zwilż gąbkę.

Błąd 5: Używanie gąbki tylko do podkładu

Jeśli chwytasz gąbkę tylko wtedy, gdy przychodzi czas na aplikację podkładu, nie wykorzystujesz jej potencjału. Możesz używać gąbki do makijażu na każdym etapie pielęgnacji skóry. Zastosowanie znajdzie również przy pielęgnacji skóry, aplikacji podkładu, czasem pudru, a także różu i konturów w kremie. Niesamowite, prawda? I tak, przygotowanie skóry do pielęgnacji gąbeczką, szczególnie w przypadku serum i balsamów, to szybki sposób na nałożenie ulubionych kosmetyków do pielęgnacji.

Błąd 6: Przeciąganie gąbki do makijażu po twarzy

Bardzo często aplikując podkład przesuwamy lub przeciągamy gąbkę do makijażu trąc o powierzchnię skóry podczas nakładania podkładu. Korzystając z gąbki Blending Sponge należy odbijać ją od skóry, w przeciwnym razie dosłownie wyciera się podkład podczas aplikacji. Delikatnie naciskaj gąbkę podczas odbijania, aby skutecznie blendować, ale nie za mocno, aby nadać idealne krycie podkładu czy korektora.

Błąd 7: Nie używasz Blending Sponge do usuwania nagromadzonych produktów

Gąbki Blending Sponge są doskonałe do aplikacji i usuwania nadmiaru produktu. Weź wilgotną gąbkę i przetrzyj problematyczne miejsca, takie jak okolice oczu lub wokół nosa, aby rozproszyć nadmierne nagromadzenie się produktu.

Błąd 8: Nie używasz gąbki "na brudno"

Po zakończeniu makijażu skóry podkładem, korektorem i różem chwyć gąbkę do makijażu z pozostałościami podkładu i jeszcze raz delikatnie “odbij” ją od skóry twarzy. Pozwoli to zblendować wszelkie krawędzie lub twarde linie różu i konturów, nadając skórze bardzo naturalnych rumieńców i blasku.

Błąd 9: Stosujesz niewłaściwą stronę gąbki

Kształt łezki gąbki do makijażu? To nie przypadek, ponieważ został stworzony, aby zapewnić różne poziomy krycia. Aby uzyskać pełne krycie, nakładaj podkład za pomocą zwilżonej końcówki gąbki do makijażu (najszersza część). Jeśli chcesz bardziej przejrzystego pokrycia, użyj boku gąbeczki, tocz i odbijaj ją po skórze.

Błąd 10: Używasz gąbki "na mokro” tylko do produktów w płynie

Twoja gąbka do makijażu jest synonimem wilgoci: wilgotny aplikator, podkłady w płynie, formuły kremów. Ale, co zaskakujące: Twoja gąbka do makijażu jest również fantastyczna do aplikacji produktów sypkich. Szczególnie dobrze sprawdza się w utrzymywaniu korektora na miejscu w procesie zwanym baking czyli „zapiekanie makijażu”. Nanieś korektor pod oczy, przy pomocy gąbki do makijażu nałóż dużą ilość transparentnego pudru na korektor za pomocą wilgotnej gąbeczki. Pozostaw na 10 minut (ciepło twarzy utrwali produkt) a następnie zetrzyj nadmiar pudru puszystym pędzlem. Twoja skóra pod oczami będzie wyglądać na niesamowicie wypoczętą i gwarantujemy, że pozostanie taka przez cały dzień.