Jak zmatowić lakier hybrydowy?

Jak zmatowić lakier hybrydowy?

Znudziły Ci się błyszczące paznokcie? Czas na zmiany! Paznokcie hybrydowe matowe to ciągle wybijający się trend, który pojawia się w wielu paznokciowych inspiracjach. Mnóstwo z Was zapewne zastanawia się jak uzyskać efekt matowych paznokci. Postaramy się w kilku krokach pokazać Wam jak zrobić matowe paznokcie.

Jak zmatowić hybrydę?

Pierwszym krokiem jest standardowe przygotowanie płytki paznokciowej, nadanie jej odpowiedniego kształtu oraz zmatowienie i odtłuszczenie.

Następnie aplikujemy bazę i utwardzamy ją w lampie. Możesz użyć klasycznej bazę Neess lub bazę np. bazę kauczukową X- Silv.

Wybieramy odcień lakiery hybrydowego, nakładamy go w jednej lub dwóch warstwach, w zależności od potrzeby. Warto wspomnieć, że nasze lakiery hybrydowe Neess mają tak dobre krycie, że najczęściej dobrze pokrywają paznokieć kolorem już po nałożeniu jednej warstwy. Oczywiście po każdej warstwie należy utwardzić lakier w lampie.

Najprostszym rozwiązaniem, aby uzyskać efekt matowych paznokci, jest użycie naszego topu matującego Top Mega Mat, który po nałożeniu utwardzamy w lampie i  gotowe! Topu nie trzeba już przemywać cleanerem, ponieważ nie pozostawia lepiej warstwy.

Paznokcie matowe bez topu matującego

A co zrobić, jeśli nie mamy specjalnego topu, który w tak prosty sposób pomoże nam osiągnąć zamierzony efekt? Wtedy musimy zrobić małą sztuczkę!

Drugim sposobem na zmatowienie paznokci jest po to, aby po krokach 1-3 nalożyć klasyczny top, a następnie zmatowić go bloczkiem, dokładnie w taki sposób, w jaki matuje się płytę paznokciową przed nałożeniem bazy. 

Następnie należy przemyć paznokcie cleanerem i efekt matowego manicure mamy gotowy!

To, jak zmatowić lakier hybrydowy, jak widać, jest bardzo prostą sprawą i można sobie poradzić również bez specjalnego topu. Jednak jeśli istnieje taki wspomagacz pięknego efektu, to warto pokusić się właśnie o niego! 

Jakie kolory lakiery hybrydowego najlepiej wyglądają w macie?

Tak naprawdę wszystko zależy od całej stylizacji oraz Twoich upodobań. Najbardziej w oczy rzucają się paznokcie, na których mat został użyty w przypadku kolor ciemnych i głębokich, takich jak brązy i fiolety. Jednak jeśli planujesz delikatną stylizację, to jak najbardziej możesz zmatowić wszystkie paznokcie lub wybrane i np. połączyć matowe paznokcie  z tymi błyszczącymi. 

Pamiętajcie, że aby efekt finalny był zadowalający, nie możesz pominąć żadnego wcześniej opisanego kroku i musisz używać produktów wysokiej jakości, najlepiej takich, jak opisane w tekście.