Jak dbać o skórę twarzy?

Pielęgnacja twarzy.

Mówi się, że dłonie są wizytówką każdej kobiety, ale prawda jest taka, że spojrzenie zatrzymuje się najpierw na naszej twarzy. To ona jest nośnikiem naszych emocji, wrażeń, jest narzędziem komunikacji i wytyczną przymiotów charakterystycznych, dzięki temu rozpoznajemy się nawzajem. Dlatego też skóra twarzy jest jedną z najważniejszych płaszczyzn, które powinniśmy objąć wyjątkową dbałością, zwłaszcza, że jest ona delikatna, wrażliwa i wymagająca.

    

Codzienna pielęgnacja twarzy.

Różne typy skóry (sucha, tłusta, mieszana, trądzikowa) wymagają różnych zabiegów, kosmetyków oraz akcesoriów do pielęgnacji. Warto posługiwać się sprawdzonymi i zatwierdzonymi produktami, ponieważ dają one gwarancje bezpieczeństwa. Istnieje przekonanie, że w przypadku bardzo delikatnej cery należy szczególnie zwracać uwagę na kosmetyki oraz przybory, jednak prawda jest taka, że każdy rodzaj cery wymaga łagodnego i przemyślanego postępowania.

        

Pielęgnacja twarzy - jakie kosmetyki i akcesoria do mycia wybrać?


Sposób w jaki myjemy twarz ma znaczenie. Niezależnie od tego czy jest to poranna czy wieczorna toaleta czy demakijaż twarzy, skóra powinna być myta delikatnie, lecz dokładnie. Preparat do mycia powinien być subtelny, niepodrażniający skóry i skutecznie usuwający zanieczyszczenia. Twarz możemy myć dłońmi lub posłużyć jednym z wielu profesjonalnych akcesoriów: silikonowym płatkiem, który posiada króciutkie i miękkie wypustki, myjką czy rękawicą z mikrofibry (należy unikać materiałów, które są szorstkie i twarde, jak frotte), czy silikonową myjką, której budowa pozwala nie tylko na dokładne umycie twarzy, ale i dokładne oczyszczenie porów, usuniecie martwego naskórka oraz wykonanie zdrowotnego masażu, który pobudzi krążenie.

                                                   

                     

    
Podstawą pielęgnacji twarzy jest odpowiednie jej odżywianie. Możemy wybrać suplementację w postaci tabletek czy kapsułek (powinny zawierać przede wszystkim witaminy E oraz C) lub bardziej naturalne rozwiązanie – dostarczenie wartości odżywczych skórze bezpośrednio poprzez kremy, serum oraz maseczki. Stosowane przez nas kosmetyki powinny być odpowiedzią na potrzeby naszej cery. Dlatego też wybór kosmetyków podyktowany powinien być jej potrzebami oraz faktycznym jej stanem i kondycją, a nie ładnym opakowaniem czy promocyjną ceną. Delikatny (szczególnie polecany – enzymatyczny) peeling pozwoli złuszczyć martwy naskórek. Na tak oczyszczoną twarz dobrze jest zastosować odpowiednią maseczkę, która odżywi nasza skórę i pozwoli się jej zregenerować. Szpatułki kosmetyczne oraz pędzelki do maseczek pozwolą precyzyjnie rozprowadzić kosmetyk na powierzchni twarzy.

    
Warto zwrócić uwagę na to, by choć jeden z kosmetyków zawierał witaminę C, ponieważ posiada ona działania rozjaśniające i przeciw zmarszczkowe. Starzenie się skóry jest procesem nieuniknionym, jednak możemy nieco opóźniać to co nieuniknione oraz łagodzić skutki starzenia się. Aby temu przeciwdziałać należy wyrobić w sobie nawyk używania kremu z filtrem. Przed każdym wyjściem z domu należy zabezpieczyć skórę twarzy, dekoltu oraz rąk przez promieniami słonecznymi: w zimie powinien to być krem SPF 15, latem natomiast SPF 20-25. Innymi dobrymi nawykami jest nakładanie kremu zaraz po umyciu twarzy, dzięki temu skóra nie straci cennej dla siebie wody, która jest jej niezbędna do pozostania nie tylko nawilżoną i jędrną i po prostu – zdrową.

    
Nie należy zapominać o higienie akcesoriów do makijażu. Codzienne używanie pędzli oraz gąbeczek powoduje, że zbiera się na nich łój, martwy naskórek, brud, kurz i wilgoć, które są doskonałą pożywką dla bakterii. Akcesoria, którymi wykonujemy makeup powinny być czyszczone minimum raz w tygodniu. Do ich mycia najlepiej wybrać specjalistyczny preparat dedykowany do mycia akcesoriów do makijażu lub delikatny żel z dodatkiem olejku, dzięki czemu włosie pędzli oraz materiał gąbeczek nie stracą elastyczności. Gąbeczki do makijażu można przechowywać w specjalnym koszyczku. Stojak na blending sponge pozwala na higieniczne ich przechowywanie oraz schnięcie.

    
Pamiętajmy – pielęgnacja twarzy to kompleksowe i codzienne działania.

    

Komentarze

Zostaw komentarz

* Pola wymagane

Captcha