Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Pumeks do pięt

Pumeks kosmetyczny znajduje zastosowanie w pielęgnacji stóp, głównie pięt. Donegal Akcesoria Kosmetyczne oferują pumeksy naturalnekwarcowe i syntetyczne. Pumeks naturalny, wykonany z naturalnych składników mineralnych jest delikatny dla skóry i nie powoduje podrażnień. Pumeks kwarcowy jest twardy i odporny na ścieranie, nie wchodzi w reakcje z kosmetykami wykorzystywanymi do pielęgnacji stóp. Delikatna struktura syntetycznego pumeksu zapewnia komfortowe użytkowanie i delikatne złuszczenie zrogowaciałego naskórka.

Do czego służy pumeks?

Pumeks znajduje zastosowanie głównie w pielęgnacji stóp. Używany do oczyszczania stóp ze zrogowaceń, które często gromadzą się zimową porą, kiedy dbałość o stopy nie jest tak intensywna jak w okresie letnim. Pumeks jest stosowany do usuwania zrogowaciałego naskórka i odcisków, umożliwia usuwanie trudnych do usunięcia zabrudzeń. To niezwykle istotne akcesorium, które pomaga w utrzymaniu odpowiedniej higieny pięt. Usuwanie martwego naskórka to istotny element pielęgnacji stóp, ale powinno odbywać się nie częściej niż raz w tygodniu. Częste szorowanie i ścieranie może spowodować jeszcze większe rogowacenie i narastanie skóry, co sprawi, że problem szorstkich stóp będzie się pogłębiał. Sięgając po pumeks w celu usunięcia zrogowaceń, należy robić to delikatnie, tak aby nie poszarpać skóry stóp. Złuszczanie przebiegnie sprawnie, jeśli stopy przed zabiegiem będą dokładnie wymoczone w ciepłej wodzie z dodatkiem mydła czy specjalnej soli do stóp.

Naturalny pumeks wulkaniczny

 Wulkaniczny pumeks powstaje poprzez naturalny proces. Kiedy stygnąca lawa ma kontakt z powietrzem wytwarzają się typowe dla pumeksu wgłębienia. Taki pumeks charakteryzuje się ciemnym, zazwyczaj brunatnym kolorem. Pumeks wulkaniczny ma nieregularny, naturalny kształt. Jest twardy, odporny na ścieranie, ale nie podrażnia skóry. Już po kilku zastosowaniach skóra staje się gładka i mięciutka. Drobnoziarnista struktura pumeksu pomaga sprawnie usunąć zgrubienia na stopach.

Czytaj więcej...