Filtruj według

Cena

Cena

-

Pedicure

Jak przygotować się do pedicure

Zabieg pedicure to kosmetyka stóp, którą każda kobieta może wykonać w warunkach domowych. Przy pomocy odpowiednich akcesoriów do pedicure nie trzeba umawiać się na wizyty w salonach kosmetycznych. Pedicure zacząć należy od zmycia lakieru z paznokci. Jeżeli pomalowane są one lakierem klasycznym należy usunąć go przy pomocy zmywacza do paznokci. Jeżeli na paznokciach położony jest lakier hybrydowy niezbędnym do ściągnięcia będzie remover oraz metalowe kopytko. Następnie należy przy pomocy pilnika do paznokci skrócić paznokcie i nadać im pożądany kształt. Skórki należy wyciąć radełkiem.

Idealny pedicure

Akcesoria do pielęgnacji stóp, które powinny znaleźć się w każdej kosmetyczce to przede wszystkim tarka do stóp. Pozwala ona usunąć nagniotki oraz zetrzeć stwardniałą skórę pięt. Do wyboru mamy tarki papierowetarki z pilnikiem lub tarki metalowe, które poradzą sobie z najtwardszą skórą pięt. Dwustronna tarka do pięt to wygodne akcesorium, które posłuży nam na długie miesiące. Stwardniałą skórę stóp należy najpierw zmiękczyć podczas kąpieli, najlepiej z dodatkiem soli kąpielowych. Tak przygotowana skóra gotowa jest na zabieg przy pomocy pumeksu wulkanicznego lub jego tańszej wersji czyli pumeksu syntetycznego. Ważnym jest, aby pamiętać, że po każdym użyciu pumeks powinien zostać wypłukany i pozostawiony w bezpiecznym miejscu do całkowitego wyschnięcia. Ścinak do skóry pięt do akcesorium do zadań specjalnych i powinny po niego sięgnąć osoby, które mają problemy ze starciem stwardniałej skóry pięt przy pomocy tarki i pumeksu. Ścinak, dzięki żyletkom umożliwi bezpieczne pozbycie się nagniotków i twardej skóry. Tak przygotowane stopy gotowe są na końcowy etap pedicure.

Malowanie paznokci u stóp

Aby ułatwić sobie równe pomalowanie paznokci u stóp należy nałożyć separator do palców stóp. Wykonany jest z miękkiej i elastycznej gąbki, dzięki czemu bez dyskomfortu można go mieć na palcach podczas trwania całego zabiegu.

Czytaj więcej...
Pokazano 1-21 z 38 pozycji

Aktywne filtry