Filtruj według

Cena

Cena

-

Cążki

Jakie cążki do skórek

Cążki do skórek to narzędzie służące do przycinania skórek na paznokciach u rąk lub paznokciach u stóp. Narzędzia te są wykonane z wytrzymałego metalu, takiego jak stal nierdzewna. Zostały zaprojektowane z dwustopniową rączką, która idealnie mieści się w dłoni. Na końcu cążek do skórek znajduje się metalowa szczęka z ostrymi krawędziami, przeznaczona do chwytania i odcinania zarastających skórek. Ostrza cążek dostępne są w różnych długościach. Krótsze ostrze zapewnia większą kontrolę przy opracowywaniu paznokcia, podczas gdy dłuższe ostrze umożliwia bardziej doświadczonym osobom krótszy czas pracy. Rozmiar ostrza jest w dużej mierze kwestią osobistych preferencji, więc poeksperymentuj, aby zobaczyć, który z nich najbardziej Ci się podoba. Możesz także wybierać spośród różnych sprężyn: pojedynczych lub podwójnych. Pojedyncze sprężyny to metalowe elementy w kształcie litery S, które przylegają wzdłuż jednej strony cążek i ocierają się o przeciwległy uchwyt, aby zapewnić działanie sprężynujące. Pojedyncze sprężyny są łatwe do wymiany i bardzo wytrzymałe. Podwójne sprężyny są wykonane z dwóch zakrzywionych metalowych pasków, które spotykają się pośrodku między uchwytami cążek i dociskają się do siebie, aby wytworzyć napięcie. Niektórzy wolą podwójne sprężyny, ponieważ unikają szlifowania metalu o metal. Dobre cążki powinny przypominać przedłużenie dłoni - wygodnie leżeć między palcami i dłonią oraz zapewniać pewny chwyt.

Profesjonalne cążki do skórek

Są osoby, które wolą samodzielnie wykonać manicure i pedicure w domu i używają do tego produktów o profesjonalnej jakości. Cążki do skórek należą do tej kategorii. Donegal Akcesoria Kosmetyczne oferuje także zestawy do manicure w których znajdują się narzędzia niezbędne do wykonywania domowych zabiegów na dłonie i stopy. Zestaw do manicure Unicorn oprócz cążek zawiera radełko, kopytko, nożyczkiskośną pęsetę oraz dwa obcinacze do paznokci – prosty i skośny. Cążki Donegal mają profesjonalną jakość, są wykonane z trwałych materiałów i nie są podatne na pękanie. Dla tych, którzy wolą nie ciąć skórek, zamiast cążek można użyć metalowe radełko do skórek z kopytkiem. Kopytko dosłownie przesuwa naskórek do tyłu i od paznokcia. Dzięki temu paznokieć jest odsłonięty i przygotowany do polerowania.

Nożyczki i cążki do paznokci

Cążki do paznokci wyglądają jak zwykłe cążki do skórek. Zakrzywione lub proste ostrze jest wykonane z naciskiem na paznokcie, które zwykle mają zakrzywioną krawędź. Z drugiej strony paznokcie mają bardziej prostą krawędź, co utrudnia cięcie za pomocą cążek z zakrzywionym ostrzem. Niektórzy wolą nożyczki, które dobrze sobie radzą, jeśli masz cienkie paznokcie i bardzo stabilne dłonie. Cążki do paznokci Donegal wykonane są ze stali chirurgicznej. Lekko zakrzywione, precyzyjne ostrze pozwala na sprawny i dokładny manicure i pedicure. Posiadają jednostronną sprężynę ułatwiającą rozwieranie. Pamiętajcie, cążki czy te do paznokci, czy te do skórek powinny być używane przede wszystkim do skracania paznokci i obcinania skórek.

Czytaj więcej...

Aktywne filtry