Fakty i mity na temat makijażu cz. 3.

Fakty i mity na temat makijażu

Internet, telewizja, przyjaciele - skąd pozyskujecie wiedzę i czerpiecie wskazówki dotyczące makijażu? Większość wskazówek, o których słyszymy, okazuje się zwykłymi mitami! Przygotowaliśmy dla Was kolejną odsłonę donegalowych faktów i mitów na temat makijażu.

Kolejny raz obalamy makijażowe mity

Mit: Nie potrzebujesz kremu przeciwsłonecznego, jeśli nosisz makijaż.

Wiele osób uważa, że ​​jeśli noszą makijaż, mogą pominąć krem ​​przeciwsłoneczny. Wiele produktów, w tym podkłady do makijażu, zawiera SPF, więc teoretycznie skóra powinna być chroniona. Niestety, to przekonanie jest mitem.

Fakt: Makijaż i środki nawilżające osłabiają skuteczność SPF w produktach do makijażu. Około 10 do 15 minut po aplikacji SPF całkowicie się zużywa. Więc jeśli zamierzacie wyjść na zewnątrz, powinniście również zastosować krem ​​przeciwsłoneczny.

Mit: Bazy pod makijaż i kremy nawilżające działają tak samo.

Fakt: Bazy pod makijaż posiadają zupełnie inną formułę od kremów nawilżających. Baza pomaga w łatwej aplikacji podkładu, tworząc gładką powierzchnię, a także wydłużając trwałość makijażu. Baza wypełnia drobne zmarszczki, minimalizuje wielkość porów i zapobiega przetłuszczaniu się. W przeciwieństwie do kremu nawilżającego, który jedynie nawilża skórę i kontroluje suchość, bazę należy nakładać po nawilżeniu skóry i przed nałożeniem podkładu.



Mit: Makijaż szkodzi Twojej skórze.

Fakt: Chociaż prawdą jest, że makijaż może zatykać pory, to powszechne przekonanie o szkodliwości makijażu jest mitem. Jeśli chodzi o zmarszczki, plamy lub suchą czy tłustą skórę, winowajcą jest biologia, a nie makijaż. Makijaż nie postarza, nie przesusza ani nie przetłuszcza skóry. Zmarszczki mogą być spowodowane między innymi stresem, czynnikami środowiskowymi i paleniem papierosów. I chociaż makijaż zwykle nie wygląda tak dobrze na suchej lub tłustej skórze, to problemy ze skórą nie wynikają z noszenia makijażu. Ważne jest, aby opracować dobrą rutynę pielęgnacji skóry, aby wyleczyć prawdziwe źródło problemu.

Mit: Korektor zawsze powinien być jaśniejszy od podkładu. To największy mit, w który wierzy wielu ludzi, co jest absolutną nieprawdą!

Fakt: Najlepiej dopasować korektor do odcienia podkładu. Jaśniejsze korektory podkreślą jedynie cienie pod oczami i niedoskonałości.






Mit: Makijaż powoduje wypryski.

Fakt: Nie ma absolutnie żadnych badań, które mówią, że makijaż powoduje wypryski. Zła higiena, stosowanie przeterminowanych i niskiej jakości produktów może powodować trądzik i inne infekcje. Innym głównym powodem wyprysków może być niewłaściwy reżim oczyszczania skóry twarzy, spanie z makijażem, używanie brudnych pędzli itp. Wypryski mogą być również spowodowane użyciem niewłaściwych produktów, takich jak aplikacja ciężkiego podkładu na nadmiernie tłustą skórę.

Mit: Nie powinno się dopasowywać cienia do powiek do koloru oczu.

Fakt: Kontrastowe kolory z makijażem oczu i kolorem oczu mogą naprawdę “otworzyć” oczy i sprawić, że będą się wyróżniać. Nie oznacza to, że nie możesz dopasować cieni do koloru oczu. Brązowe oczy nie mogą nosić brązowego cienia, niebieskie oczy nie mogą nosić niebieskich cieni - to błędne przekonanie. W rzeczywistości pasujące odcienie mogą również stanowić mocne odważne połączenie, które wydobędzie głębię spojrzenia.