Fakty i mity na temat makijażu cz. 1.



Makijażowe triki.

Nikt z nas nie jest idealny i nie ma w tym nic złego, tak jak nie ma nic złego w tym, by chcieć ukryć pewne niedoskonałości. A kobiety potrafią to po mistrzowsku i to bez pomocy skalpela i drogich kosmetyków i zabiegów. Makijażowe sztuczki znane są od starożytności i potrafią zdziałać cuda, jednak nie wszystkie są aktualne lub wartościowe. Na temat makijażowych trików narosło już wiele legend. Z pewnością nie raz zdarzyło się Wam spotkać z sytuacją, kiedy popularna i powtarzana przez wiele osób „teoria” zostaje obalona, stając się MITEM. W świecie makijażu zdarza się to niezwykle często. A ponieważ kwestie makijażu są ściśle związane z pielęgnacją twarzy, jej zdrowiem, kondycją i pięknym wyglądem, musimy nieustannie być czujne i weryfikować prawdziwość wszystkich rewelacyjnych nowinek. Wiele mitów powstało w wyniku panującej niegdyś mody. To co jest teraz trendy przedkłada się na to, jak chcemy wyglądać i co ze sobą robić. Niezależnie od tego, jak zmienna jest moda i na co wskazują najnowsze trendy w makijażu, funkcjonuje wiele niezmiennych prawd, które dla profesjonalistów są podstawą. Niektóre, często powielane mity są niegroźne, jednak wiele z nich jest niebezpiecznych dla naszego zdrowia (lub wyglądu) i dlatego warto jest weryfikować prawdziwość teorii, które mogą nam się wydawać rewolucyjne.

Porady makijażowe – o czym pamiętać.

Najlepsze triki makijażowe to te, które pomogą na wyglądać zdrowo i naturalnie. Dlatego też obalamy makijażowe mity i utrwalamy w świadomości fakty.

Mit: Nie każda kobieta powinna malować usta na czerwono.

Fakt: Czerwony kolor ust pasuje każdemu – należy tylko znaleźć odpowiedni do naszej karnacji odcień.

Nasze usta mają kolor różowy, który jest barwą pośrednią pomiędzy bielą, a czerwienią. Każda z pań może pozwolić sobie na pomalowanie ust czerwoną szminką lub błyszczykiem, ponieważ w rzeczywistości jest to naturalny kolor ust, tylko w rozbielonej wersji. Ponadto czerwień nie kończy się na klasycznym odcieniu, który kojarzy się nam z soczystą barwą maków. Jeżeli uważacie, że odcień ten jest dla Was za mocny i nie czujecie się w nim dobrze, wybierzcie alternatywne wersje klasyki np. odcień pąsowy (z domieszką koloru pomarańczowego), poziomkowy (stonowana czerwień zmieszana z różem) lub wiśniowy (ciemna czerwień wpadająca w bordo).



Mit: Wysuszony i zużyty tusz do rzęs można odratować, wkładając buteleczkę do szklanki z ciepłą wodą.

Fakt: Zużyte kosmetyki należy wyrzucić. Jeżeli kosmetyk zmienił konsystencję nie powinno się go używać.

Wszystkie kosmetyki, ze względu na to, że mają bezpośredni kontakt z twarzą, należy używać wg określonej na opakowaniu daty ważności. Okres przydatności maskary wynosi około 3 miesiące, licząc od momentu jej otworzenia. Z czasem tusz do rzęs staje się pożywką dla bakterii, które mogą dostać się do oczu, dlatego po upływie terminu ważności lub gdy zauważymy, że tusz zaczyna wysychać należy przestać go używać.

Mit: Nie musisz codziennie usuwać makijażu przed pójściem do łóżka.

Fakt: Demakijaż należy wykonywać codziennie.

Makijaż należy zmywać codziennie i każdorazowo, najlepiej - zaraz po powrocie do domu, by skóra miała jak najwięcej czasu na zregenerowanie się. Wykonanie demakijażu przed położeniem się spać jest niezwykle ważne. Nasza skóra odnawia się i nawilża podczas snu. Jeśli zostawisz makijaż na noc uniemożliwisz skórze swobodne oddychanie i regenerację, a to może prowadzić do odwodnienia skóry oraz infekcji.



Mit: Aby powiększyć optycznie usta należy je obrysować ciemniejszą kreską.

Fakt: Obrysowanie konturu ust ciemną kredką nie zawsze się sprawdza.

Optyczne powiększenie ust najlepiej jest uzyskać za pomocą rozświetlenia, a nie przyciemniania. Za mocno obrysowane usta wyglądają sztucznie. Spróbuj nałożyć rozświetlacz lub perlisty puder do twarzy na łuk kupidyna oraz jasny błyszczyk na środek dolnej wargi. Dzięki temu usta będą wyglądały na pełniejsze.



Mit: Możesz nie myć pędzli do makijażu, jeśli jesteś jedyną osobą, która ich używa.

Fakt: Pędzle  do makijażu należy myć, niezależnie od tego, ile osób ich używa i jak często.

Niemyte akcesoria do makijażu gromadzą bakterie, które mogą spowodować powstanie stanów zapalnych skóry oraz zmniejszyć trwałość produktów. Pędzle i wszystkie inne akcesoria do makijażu powinny być myte po każdym użyciu. Istotnym jest również wybór odpowiedniego preparatu do mycia. Najlepszym wyborem jest specjalistyczny płyn lub żel dedykowany strikte do mycia pędzli i gąbek do makijażu lub antybakteryjne mydło.